Atrakcje w przedszkolu na

26 XI – 2 I

AKCJA GÓRA GROSZA

6 XII

MIKOŁAJKI (prezenty do sal)
Prosimy, aby dzieci ubrały się w tym dniu w mikołajkowe czapeczki

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI

10 XII Piraci, godz. 16:00
11 XII Elfiki, godz.16:00
12 XII Dzwoneczki, godz. 16:00
13 XII Papużki, godz. 16:00

18 XII ŚWIĄTECZNE WYSTĘPY

15.30 Elfiki
16.00 Dzwoneczki
16.30 Papużki
17.00 Piraci

20 XII

ZABAWY Z PANIĄ ZIMĄ
MIKOŁAJ PRZYNIESIE PREZENTY DLA KAŻDEGO DZIECKA, A PAN FOTOGRAF ZROBI NAM ZDJĘCIA (Prezenty przygotowuje Rada Rodziców)

24, 25, 26 XII

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA – PRZEDSZKOLE ZAMKNIĘTE

PROSIMY RODZICÓW O PODANIE WYCHOWAWCZYNIOM INFORMACJI DOTYCZĄCYCH OBECNOŚCI DZIECI W DNIACH 27.12-31.12

Atrakcje w przedszkolu na ul. Słowackiego

1 XII – 2 I

AKCJA „GÓRA GROSZA”- pomagamy dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych

5 XII

Elfiki i Papużki wybierają się na pocztę aby wysłać list do Św. Mikołaja

6 XII MIKOŁAJKI

Prosimy, aby dzieci ubrały w tym dniu mikołajowe czapeczki, gdyż spodziewamy się, że Mikołaj przyniesie prezenty do sal :)

11 XII

16.30 Indianie

20 XII

ZABAWY Z PANIĄ ZIMĄ
Mikołaj wręczy prezenty grzecznym przedszkolakom, a Fotograf zrobi zdjęcia

21 XII

Szopka Bożonarodzeniowa – atrakcja zorganizowana przez Radę Rodziców
Kuratorium o nas
W listopadzie 2015 roku nasze przedszkole przeszło kontrolę Kuratorium Oświaty i Wychowania. Z dumą prezentujemy Państwu wyniki kontroli.

Z dumą prezentujemy Certyfikat Przedszkola Talentów, który właśnie otrzymaliśmy. Od wrześnie 2015 roku dostarczyliśmy Komisji dowody, że nasze przedszkole w pełni realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz stosuje twórcze metody pracy z dzieckiem. Ponadto przedszkole rozwija kreatywność i aktywizuje przedszkolaki. Udowodniliśmy, że przykładamy dużą rolę do muzyki, sztuki, bajki i ruchu w pracy z dziećmi. Towarzyszymy naszym wychowankom w stawianiu pierwszych kroków w edukacji matematycznej – na poziomie przedpojęciowym, personalnym i społecznym. W przedszkolu bawimy się matematyką. Na dowód tego wskazaliśmy stosowanie pozapodręcznikowych aktywności matematycznych wspierających kierunkowy i poznawczy rozwój dziecka. Doskonalimy nasze przedszkolaki w orientacji przestrzennej, rytmach, umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania. Wspomagamy rozwój operacyjnego rozumowania, umiejętność mierzenia długości, klasyfikacji. Podczas codziennych zajęć układamy i rozwiązujemy zadania arytmetyczne, zapoznajemy dzieci z wagą i sensem ważenia, mierzymy płyny. Starszaki uczą się konstruowania gier oraz zapisywania czynności matematycznych.
Przedszkole przyjazne maluchom
CERTYFIKAT KOPD
Wyróżnienie Komitetu Ochrony Praw Dziecka
Bardzo nam miło poinformować, że Kapituła projektu "Przedszkole przyjazne maluchom" w składzie: dr Aleksandra Piotrowska, Justyna Marszałkowska-Jakubik, Małgorzata J. Berwid, Komitet Ochrony Praw Dziecka doceniła pracę naszego przedszkola oraz jego zaangażowanie w opiekę i wychowanie dzieci. Nasza placówka spełniła też wszystkie inne kryteria konkursowe: położenie, wygląd, warunki lokalowe, wyposażenie, dbanie o zdrowie maluchów, a przede wszystkim kwalifikacje kadry pedagogicznej. Tym samym w edycji konkursu 2014/2015 otrzymaliśmy Certyfikat Przedszkola Przyjaznego Maluchom.

Współpracujemy z AIESEC. W każde wakacje gościmy studentów z różnych zakątków świata, którzy organizują dla naszych przedszkolaków zabawy, gry, zajęcia. Jest to doskonała okazja do osłuchania się z językiem angielskim oraz zapoznanie się z multikulturowością.

Bierzemy udział w Ogólnopolskim Konkursie „Przedszkole Talentów”

Bierzemy udział w projekcie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Nasza kadra jest systematycznie szkolona przez dietetyków.
• Bierzemy udział w programie „Chroń dziecięce uśmiechy” organizowane przez PCK KLUB WIEWIÓRKI

Bierzemy udział w programie „Dzieciństwo bez próchnicy”
• Bierzemy udział w akcji „Odkręcamy pierwsze słowa!”
Fundacja słyszę mówię czuję organizuje zbiórkę plastikowych nakrętek na terapię dla dzieci, które nie mówią. Dzięki temu dzieci z autyzmem, niesłyszące i niepełnosprawne nauczą się mówić. Zebrane zakrętki zostaną zamienione na rehabilitację dzieci - zakup odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń słuchu i mowy, pomoc w terapii i rehabilitacji.

Przedszkola Publiczne Piotruś Pan
ul. Słowackiego 11