Atrakcje w przedszkolu na

1–5 IV

Tydzień Książki

3 IV

Teatr Duet w przedstawieniu „Magiczny ołówek”

8 IV, 10:00

Przesłuchania do szkoły muzycznej – Piraci

9 IV

Warsztaty gotowości szkolnej dla rodziców dzieci z grupy Papużki i Piraci

11 IV

Warsztaty przyrodnicze zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Wołominie

16, 17 i 18 IV

KIERMASZ WIELKANOCNY (pieniądze zebrane ze sprzedaży prac dzieci w danej grupie zostaną przeznaczone na zakup pomocy do tej właśnie grupy)

22 IV

Święta Wielkanocne – przedszkole zamknięte

23 IV

Międzynarodowy Dzień Ziemi

24 IV, 16:00

Zajęcia otwarte w grupie Elfiki

29 IV

Międzynarodowy Dzień Tańca

Do 30 IV wydanie Rodzicom informacji o gotowości szkolnej dzieci realizujących roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne.

Atrakcje w przedszkolu na ul. Słowackiego
KWIECIEŃ

Prima Aprilis czyli dzień na opak

1 IV

Piraci i Indianie – wycieczka do sklepu ogrodniczego na „Warsztaty wiosenne z Witoną”

1–5 IV

Tydzień książki

3 IV

Teatr „Duet” w przedstawieniu „Magiczny ołówek”

4 IV, 17:00

spotkanie z Rodzicami Krokodyli, Piratów i Indian w sprawie gotowości szkolnej

8 IV

Krokodylki – wycieczka do sklepu ogrodniczego na „Warsztaty wiosenne z Witoną”

11 IV

Warsztaty przyrodnicze zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Wołominie

12 IV

Przesłuchania do szkoły muzycznej – Krokodylki, Piraci i Indianie

15–17 IV

Kiermasz wielkanocny; pieniądze zebrane za zakup prac dzieci w danej grupie zostaną przeznaczone na zakup pomocy do tej właśnie grupy

15 IV, 16:30

zajęcia otwarte w Elfikach

17 IV

Wojsko bez tajemnic – spotkanie z żołnierzem

23 IV

24 i 26 IV

wycieczka do Groty solnej w Radzyminie – atrakcja zorganizowana przez Radę Rodziców (dzieci muszą mieć ze sobą białe skarpetki)

29 IV

Międzynarodowy Dzień Tańca

Do końca kwietnia zostaną wydane rodzicom informacje o gotowości dziecka do szkoły

Kuratorium o nas
W listopadzie 2015 roku nasze przedszkole przeszło kontrolę Kuratorium Oświaty i Wychowania. Z dumą prezentujemy Państwu wyniki kontroli.

Z dumą prezentujemy Certyfikat Przedszkola Talentów, który właśnie otrzymaliśmy. Od wrześnie 2015 roku dostarczyliśmy Komisji dowody, że nasze przedszkole w pełni realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz stosuje twórcze metody pracy z dzieckiem. Ponadto przedszkole rozwija kreatywność i aktywizuje przedszkolaki. Udowodniliśmy, że przykładamy dużą rolę do muzyki, sztuki, bajki i ruchu w pracy z dziećmi. Towarzyszymy naszym wychowankom w stawianiu pierwszych kroków w edukacji matematycznej – na poziomie przedpojęciowym, personalnym i społecznym. W przedszkolu bawimy się matematyką. Na dowód tego wskazaliśmy stosowanie pozapodręcznikowych aktywności matematycznych wspierających kierunkowy i poznawczy rozwój dziecka. Doskonalimy nasze przedszkolaki w orientacji przestrzennej, rytmach, umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania. Wspomagamy rozwój operacyjnego rozumowania, umiejętność mierzenia długości, klasyfikacji. Podczas codziennych zajęć układamy i rozwiązujemy zadania arytmetyczne, zapoznajemy dzieci z wagą i sensem ważenia, mierzymy płyny. Starszaki uczą się konstruowania gier oraz zapisywania czynności matematycznych.
Przedszkole przyjazne maluchom
CERTYFIKAT KOPD
Wyróżnienie Komitetu Ochrony Praw Dziecka
Bardzo nam miło poinformować, że Kapituła projektu "Przedszkole przyjazne maluchom" w składzie: dr Aleksandra Piotrowska, Justyna Marszałkowska-Jakubik, Małgorzata J. Berwid, Komitet Ochrony Praw Dziecka doceniła pracę naszego przedszkola oraz jego zaangażowanie w opiekę i wychowanie dzieci. Nasza placówka spełniła też wszystkie inne kryteria konkursowe: położenie, wygląd, warunki lokalowe, wyposażenie, dbanie o zdrowie maluchów, a przede wszystkim kwalifikacje kadry pedagogicznej. Tym samym w edycji konkursu 2014/2015 otrzymaliśmy Certyfikat Przedszkola Przyjaznego Maluchom.

Współpracujemy z AIESEC. W każde wakacje gościmy studentów z różnych zakątków świata, którzy organizują dla naszych przedszkolaków zabawy, gry, zajęcia. Jest to doskonała okazja do osłuchania się z językiem angielskim oraz zapoznanie się z multikulturowością.

Bierzemy udział w Ogólnopolskim Konkursie „Przedszkole Talentów”

Bierzemy udział w projekcie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Nasza kadra jest systematycznie szkolona przez dietetyków.
• Bierzemy udział w programie „Chroń dziecięce uśmiechy” organizowane przez PCK KLUB WIEWIÓRKI

Bierzemy udział w programie „Dzieciństwo bez próchnicy”
• Bierzemy udział w akcji „Odkręcamy pierwsze słowa!”
Fundacja słyszę mówię czuję organizuje zbiórkę plastikowych nakrętek na terapię dla dzieci, które nie mówią. Dzięki temu dzieci z autyzmem, niesłyszące i niepełnosprawne nauczą się mówić. Zebrane zakrętki zostaną zamienione na rehabilitację dzieci - zakup odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń słuchu i mowy, pomoc w terapii i rehabilitacji.

Przedszkola Publiczne Piotruś Pan
ul. Słowackiego 11