Atrakcje w przedszkolu na
ul. Konstytucji 3 Maja
PAŹDZIERNIK

W październiku rozpoczynają się zajęcia dodatkowe :) PROSIMY O PODPISANIE ZGÓD NA ZAJĘCIA U WYCHOWAWCZYŃ

Przedstawienie pt. „Mały czarodziej”

Dzień Przedszkolaka – gry i zabawy

Fotograf – zdjęcia do kalendarza

Dzień kundelka

30,31.10

Wielka wystawa dyń – konkurs na najbardziej pomysłową dynię Halloween
Prosimy o wykonanie dyń w domu i dostarczenie ich do przedszkola 31 października.

W październiku przeprowadzone zostaną obserwacje dzieci we wszystkich grupach oraz diagnoza wstępna gotowości szkolnej w Piratach.

Atrakcje w przedszkolu na ul. Słowackiego

1 XI
ŚWIĘTO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Przedszkole zamknięte

7 XI
WARSZTATY Z POLICJANTAMI

Atrakcja realizowana przez Radę Rodziców

8 XI
KONCERT MUZYCZNY

PT. „W BRZUSZKU I NA TALERZU”

9 XI
GODZ. 16.30

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE PAPUŻEK

13 XI
UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

ZORGANIZOWANA PRZEZ DZIECI Z GRUPY INDIAN

21 XI
GODZ. 16.30

ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE KROKODYLKÓW

24 XI
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

– MOŻNA PRZYNIEŚĆ SWOJE KOCHANE MISIE

30 XI

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY I ZABAWY
Kuratorium o nas
W listopadzie 2015 roku nasze przedszkole przeszło kontrolę Kuratorium Oświaty i Wychowania. Z dumą prezentujemy Państwu wyniki kontroli.

Z dumą prezentujemy Certyfikat Przedszkola Talentów, który właśnie otrzymaliśmy. Od wrześnie 2015 roku dostarczyliśmy Komisji dowody, że nasze przedszkole w pełni realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz stosuje twórcze metody pracy z dzieckiem. Ponadto przedszkole rozwija kreatywność i aktywizuje przedszkolaki. Udowodniliśmy, że przykładamy dużą rolę do muzyki, sztuki, bajki i ruchu w pracy z dziećmi. Towarzyszymy naszym wychowankom w stawianiu pierwszych kroków w edukacji matematycznej – na poziomie przedpojęciowym, personalnym i społecznym. W przedszkolu bawimy się matematyką. Na dowód tego wskazaliśmy stosowanie pozapodręcznikowych aktywności matematycznych wspierających kierunkowy i poznawczy rozwój dziecka. Doskonalimy nasze przedszkolaki w orientacji przestrzennej, rytmach, umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania. Wspomagamy rozwój operacyjnego rozumowania, umiejętność mierzenia długości, klasyfikacji. Podczas codziennych zajęć układamy i rozwiązujemy zadania arytmetyczne, zapoznajemy dzieci z wagą i sensem ważenia, mierzymy płyny. Starszaki uczą się konstruowania gier oraz zapisywania czynności matematycznych.
Przedszkole przyjazne maluchom
CERTYFIKAT KOPD
Wyróżnienie Komitetu Ochrony Praw Dziecka
Bardzo nam miło poinformować, że Kapituła projektu "Przedszkole przyjazne maluchom" w składzie: dr Aleksandra Piotrowska, Justyna Marszałkowska-Jakubik, Małgorzata J. Berwid, Komitet Ochrony Praw Dziecka doceniła pracę naszego przedszkola oraz jego zaangażowanie w opiekę i wychowanie dzieci. Nasza placówka spełniła też wszystkie inne kryteria konkursowe: położenie, wygląd, warunki lokalowe, wyposażenie, dbanie o zdrowie maluchów, a przede wszystkim kwalifikacje kadry pedagogicznej. Tym samym w edycji konkursu 2014/2015 otrzymaliśmy Certyfikat Przedszkola Przyjaznego Maluchom.

Współpracujemy z AIESEC. W każde wakacje gościmy studentów z różnych zakątków świata, którzy organizują dla naszych przedszkolaków zabawy, gry, zajęcia. Jest to doskonała okazja do osłuchania się z językiem angielskim oraz zapoznanie się z multikulturowością.

Bierzemy udział w Ogólnopolskim Konkursie „Przedszkole Talentów”

Bierzemy udział w projekcie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Nasza kadra jest systematycznie szkolona przez dietetyków.
• Bierzemy udział w programie „Chroń dziecięce uśmiechy” organizowane przez PCK KLUB WIEWIÓRKI

Bierzemy udział w programie „Dzieciństwo bez próchnicy”
• Bierzemy udział w akcji „Odkręcamy pierwsze słowa!”
Fundacja słyszę mówię czuję organizuje zbiórkę plastikowych nakrętek na terapię dla dzieci, które nie mówią. Dzięki temu dzieci z autyzmem, niesłyszące i niepełnosprawne nauczą się mówić. Zebrane zakrętki zostaną zamienione na rehabilitację dzieci - zakup odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń słuchu i mowy, pomoc w terapii i rehabilitacji.

Publiczne Przedszkole Piotruś Pan
Właściciel: Anna Archanowicz